A cserepeslemez akkor lehet jó választás számodra, ha szeretnéd minél egyszerűbben és költséghatékonyan megoldani az épület tetőfedését. Ez az építőipari alapanyag egyre népszerűbb, és közkedveltsége nem véletlen: néhány éve az építkezési támogatások miatt gombamódra kezdtek szaporodni a könnyűszerkezetes családi házak. Ezekre szerettek volna a tulajdonosok olyan tetőt, ami nem terheli meg túlzottan a szerkezetet, mégis esztétikus és időtálló.
Így hát nem véletlen, hogy egyre többen választották akkor és választják most is a cserepeslemezt alapanyagként. Ránézésre emlékeztet a valódi cserepekből készült tetőkre, viszont sokkal kevésbé körülményes a telepítése, rendkívül sokáig tesz jó szolgálatot és még költséghatékony is.
A cserepeslemez egyre népszerűbb tetőfedő anyag, ami nem véletlen
További előnye, hogy bár hamar felforrósodik a tűző napsütés hatására, ugyanilyen jól le is adja a hőt, és egy szokásos jó szigeteléssel ez nincs hatással a lakótér hőmérsékletére. Szintén megfelelő szigetelés esetén az eső nem kopog rajta, legalább ebből bent semmit, vagy csak minimális zajt hallani.
A cseréppel ellentétben nem tud darabonként lepotyogni – ezzel veszélyeztetve akár az udvaron játszó gyerekeket – nem tud eltörni, szakszerű felhelyezés esetén pedig nem deformálódik, és akár 50-60 évig is ellátja feladatát.
Megéri cserepeslemezzel tetőt fedni?
A prémium kategóriás cserepeslemez tető kialakítása nagyjából egy árban van egy átlagos, nem prémium minőségű cseréptető megépítésével. Míg, ha az alacsony kategóriájú cserepeslemezekből válogatsz, hozzá alacsony minőségű szigetelőanyagokat vásárolsz, akkor nagyjából fele annyiból tető alá tudjátok hozni az ingatlant, mint a sima cserépfedésnél, csak nem lesz olyan időtálló, mit a magas minőségű cserepeslemezekből készült tetőzet.
A cserepeslemezek újabb előnye, hogy több féle színben és felülettel is kaphatóak. A különböző stílusú és árnyalatú cserepeslemezek megtervezését azért tartották fontosnak a gyártók, mert így több igényt elégíthetnek ki, vagyis egy esetlegesen „csúnya” felület nem állja útját annak, hogy mindenki találjon magának megfelelő színű és felületű cserepeslemezt.
A cserepeslemez és a stílus – milyen színűt válassz?
Az, hogy milyen színű cserepeslemezt érdemes választani, leginkább az egyéni ízléstől, az épület adottságaitól és a környezet színeitől függ. Fényes és matt lemezeket is gyártanak, így ha inkább valami extrémebbre vágysz, mégis jutányos áron szeretnéd azt megvalósítani, akkor is jó helyen tapogatózol. Különlegességként a famintás dióra hívnánk fel a figyelmed, de kapható például a bézs, a piros és a sötétzöld árnyalatokban is cserepeslemez, de az antracit, a téglavörös és a vörösbarna is megtalálható a kínálatban. A hagyományosabb árnyalatok kedvelőinek a tört-fehéret, a feketét vagy az ezüstöt ajánljuk. Az aceltrapezlemez.hu linkre kattintva te is megnézheted, hogy hogyan mutatnak ezek a színek.
Méreteiket tekintve az 520 mm-től a 4120 mm-ig rendelhetőek ezek a cserepeslemezek, a tábla teljes szélessége 1200 mm, míg a fedőszélesség 1100 mm. Az anyagvastagság 0,5 mm.
A cserepeslemez a bizonyíték arra, hogy van, ami lehet korszerű, tartós és stílusos is!